Hakkımızda

Kuran’ı Kerimin “sâihûn”  dediği sınıftan olmak ve varlığın sırrını kavramak için, hem yeryüzünde, hem kalp dünyamızda seyahatler yapmalıyız..

Bizde Seyahatin temel amaçlarından biri olan ibret almakdır, ibret gözüyle görmekdir. Seyahat insanin ruhunu değiştiren ve Manevi bir eğitim olarak görmeliyiz. Ufkumuzun açılması gelecek gençlerimize yön veren, bakış açılarının değişmesi ve önyargılarımızdan arınmamız için..
Doğrularımıza daha güzel sahip çıkmamız için…

Seyahat etmeliyiz.!

Yıllardır ertelenen gezileri ve okunmayı bekleyen kitapları yerinde okumak, kadim şehirlerin tarihî kokusunu soluyarak, manevi bir iklim içerisinde kentlerinin dokusunu hissederek gezmek ve tarihi yerinde keşfetmek isteyenler için Kültür Turları büyük bir fırsat sunuyor. Kültür Turları vasıtasıyla ziyaretçiler Anadolu’nun dört bir yanını, Kudüs’ü, Saraybosna, Endülüs’ü ve İslam tarihi açısından önemli birçok kenti ziyaret edebilecekler. Kültür Turlarının en önemli ziyaret noktalarından biri olan Kudüs turunda ziyaretçiler sadece Mescid-i Aksâ’yı ziyaret etmekle kalmayıp Filistin’in en önemli kentleri ve tarihî mekânlarını da ziyaret edebilecekler. Bosna turunda ise ziyaretçiler Saray-bosna, Mostar, Travnik gibi beldelerin yanı sıra Osmanlı eserlerini yerinde görebilecekler. Bir zamanlar bütün dünyanın gözünü kamaştıran bir medeniyete ev sahipliği yapan Endülüs turunda ise ziyaretçiler portakal ağacı çiçeği ve narenciye kokusunu soluyarak Malaga, Gırnata, Kordoba ve Sevilla kentlerini, müze ve saraylarını gezme imkânı bulacaklar.

 

Kültür Turlarının amacı sadece gezmek değil. Kültür Turları aynı zamanda tatil yapmak, dinlenmek, gezilen coğrafyanın doğal güzelliklerini, kültürünü, insanlarını, tarihî eserlerini, mutfağını ve akla gelebilecek her türlü ayrıntısını yerinde tanımayı amaçlıyor. Güvenilir, kaliteli ve işinin ehli olan rehberler eşliğinde düzenlenen Kültür Turlarında ziyaretçilerin memnuniyeti ön planda yer alıyor. Kültür Turları ile katılımcılarımızı aile sıcaklığı ve samimiyetini derinden hissederekleri bir kültür tatili bekliyor.